Naše aktivity

Mantrailing - neboli sledování individuálního pachu člověka. Na rozdíl od klasických stop pes nemusí sledovat přesnou stopu a každou šlápotu, ale sleduje určitý pachový tunel, který hledaná osoba zanechá. Je pak čistě na psovi, jakým způsobem stopu vypracuje - zda jde středem nebo okraji pachového tunelu, někde si to zkrátí apod. Psovod je pak jen takovou zátěží na konci vodítka :-).

Na jaře 2016 jsme s Alxou úspěšně splnili Atest IBHA 1. stupně.


Agility - v tomto směru dosahujeme neskutečných výsledků. Alexa dokáže trať proběhnout sama, svým vlastním způsobem a já jsem v tu chvíli jen její brzda, kterou musí neustále popohánět. Naneštěstí ještě nepozná čísla, takže si to proběhne způsobem sobě vlastním a aby eliminovala konkurenci, tak celou trať a všechny překážky pro jistotu naprosto smete :-). Takže jsme agility na chvilku přerušili a až se Alexa jednoho dne zase zklidní, tak se k nim třeba opět vrátíme :-).

 

Cvičení poslušnosti - zatím jsme u Alexy dosáhli zkoušek BH.

 

Pasení - jenom pár zkušeností s ovečkami ve Vsetíně.

 

Canicross - zatím jedna závodní zkušenost s Alexou :-).

 

Hory, kolo, běžky a výlety :-) - tyto aktivity má "pod palcem" především můj přítel, spolu už proběhli a projeli spoustu míst. Alexa miluje, když si může jen tak svobodně poletovat po lesích, přeskakovat překážky, sem tam prohnat srnku a zajíce nebo vylézt na nějakou skálu.